Nawet jeżeli nie będziemy wykonywać samodzielnie montażu ledowej kostki brukowej na naszym podjeździe, warto wiedzieć, jak powinien on zostać przeprowadzony prawidłowo i czego może potrzebować przy tej czynności pracownik.
Potrzebne materiały
Jak każdy element elektryczny, również ten typ oświetlenia trzeba zasilić, dlatego, oprócz samej świecącej kostki brukowej LED, do montażu będą potrzebne:
– przewody i/lub kable,
– rurki PCV (do poprowadzenia kabli/przewodów w ziemi),
– szczelne puszki rozgałęźne.
Same kostki ledowe wyposażone są w scalone z oprawą oświetleniową (czyli właściwą kostką widoczną w gotowym bruku), którą właśnie pojedyncza kostka jest, tyle że w specyficznej formie, hermetyczne puszki, które zasila się przewodami położonymi w ziemi pod podjazdem czy chodnikiem.
Nieskomplikowany montaż
Świecąca kostka brukowa LED nie różni się niczym szczególnym od kostki zwyczajnej, jeśli chodzi o układanie. Trzeba zadbać o jej odpowiednie osadzenie i prawidłową wysokość (licowanie) w stosunku do pozostałej powierzchni. Jedyną różnicą, kiedy kable ułożone są już w ziemi, jest konieczność sprawdzenia zasilania kostki za każdym razem po dołożeniu nowego elementu (lub grupy) i to zarówno pod względem mechanicznym (czy kabel jest trwale zamontowany), jak i elektrycznym – skontrolować, czy lampa działa.